• 8 września 2023 r. OTO NASI PIERWSZOKLASIŚCI

          • W roku szkolnym 2023/2024 naukę w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa rozpoczęło 155 uczniów w Technikum, Branżowej szkole I Stopnia i Liceum Ogólnokształcącym. Witamy serdecznie wszystkich w naszej szkole - mamy nadzieję, że szybko zaaklimatuzejecie się i poczujecie się nie tylko uczniami, ale również współgospodarzami naszej szkoły.

            Życzymy Wam powodzenia w nowej szkole, dużo sił i motywacji w zdobywaniu wiedzy, nowych doświadczeń, wielu sukcesów, radości i wspaniałych nowych znajomości i przyjaźni, które niech trwaja przez długie lata.

             

          • 8 września 2023 r. Ekopracownia – zielone serce szkoły - już wkrótce uroczyste otwarcie!

          • W naszej szkole od lipca  trwają intensywne prace nad tworzeniem nowoczesnej pracowni, która pozwoli uczniom w atrakcyjnych i przyjaznych warunkach zgłębiać wiedzę z nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Będzie to również miejsce, gdzie uczniowie ze szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach.

            Pracownia została sfinansowana w ramach programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnejw Rzeszowie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

            Przeprowadzony został remont jednej z klasowpracowni, zakupiono nowe funkcjonalne meble – stanowiska pracy dla uczniów i nauczyciela, szafy do przechowywania pomocy dydaktycznych oraz środki audiowizualne – nowoczesny monitor interaktywny.

            Nowa pracownia to z pewnością miejsce, gdzie uczniowie chętnie będą się uczyć . Już niedługo zostaną zakończone prace przy jej tworzeniu. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce pod koniec września.

          • 4 WRZEŚNIA 2023 ROK SZKOLNY 2023/2024 ROZPOCZĘTY

          • 4 września miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Do naszej społeczności dołączyło 152 pierwszoklasistów, którzy będą uczyć się na następujących kierunkach:

            - Szkoła Branżowa I Stopnia: kucharz i magazynier logistyk;

            - Technikum: Logistyk z innowacją klasa mundurowa, Ochrona środowiskaz innowacją recykling, hotelarstwo z innowacją zarządzanie sekretariatem, technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją dietetyka i estetyka potraw, informatyk z innowacją gry komputerowe;

            - Liceum Ogólnokształcące: z innowacją bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminalistyki, psychologiczno-pedagogiczna i humanistyczno-prawna.

            W Liceum uczniowie realizują inne przedmioty w zakresie rozszerzonym oraz dodatkowo zajęcia rozwijające zainteresowania zgodnie z wybranym profilem kształcenia.

            Do naszej społeczności dołączyli też nowi nauczyciele i wychowawcy.

            Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym przemarszem do kościoła, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Następnie miało miejsce spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli w sali gimnastycznej.

            Dzisiejszą uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Tomasz Bury – Wójt Gminy zarzecze, pani Krystyna Dzieduszycka-Rycerska – przyjaciel naszej szkoły oraz pan Andrzej Kubik – prezes firmy GPR Guma Plastick Recykling w zarzeczu – patron kierunku ochrona środowiska z innowacją recykling.

            Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Beata Klisz, która życzyła uczniom i nauczycielom powodzenia w nowym roku, dużo sił i motywacjiw zdobywaniu wiedzy i codziennej pracy, nowych doświadczeń, wielu sukcesów, radości  i wspaniałych szkolnych relacji.  

            Następnie miało miejsce spotkanie uczniów z wychowawcami. W tym roku szkolnym w naszej szkole uczy się blisko 460 uczniów.

             

          • 84 rocznica wybuchu II wojny światowej.

          • 1 września 1939 niemiecka III Rzesza zaatakowała Polskę. O godz. 4.45 niemiecki pancernik szkolny „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał Westerplatte – Wojskowej Składnicy Tranzytowej na terenie Wolnego Miasta Gdańska, bronionej przez załogę (około 200 żołnierzy) pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Przez siedem dni Polacy bohatersko odpierali powtarzające się ataki niemieckie z morza, ziemi i powietrza. Do historii przeszła także obrona Poczty Polskiej w Gdańsku. Polacy poddali się dopiero po południu, gdy budynek został podpalony. Miesiąc później zostali rozstrzelani przez Niemców.1 września 1939 r. na Polskę napadła także sprzymierzona z Niemcami armia słowacka.Jedną z pierwszych zaatakowanych miejscowości był Wieluń, zbombardowany przez Luftwaffe. Liczbę ofiar szacuje się na około 1200 cywilów. W pierwszych dniach września 1939 r. w wielu miejscach w Polsce doszło do masowych egzekucji cywilów. Zbrodnie te popełnili żołnierze Wehrmachtu. Zgodnie z rozkazami Adolfa Hitlera agresorzy dążyli nie tylko do odniesienia zwycięstwa militarnego, ale także do wyniszczenia ludności cywilnej. Gdy 17 września na wschodnie rubieże Rzeczypospolitej wkroczyła Armia Czerwona, rozbiór Polski został przesądzony.

            Mimo że w wielu miejscach trwał bohaterski opór, 27 września z powodu dramatycznego położenia ludności cywilnej, pozbawionej żywności, prądu i bieżącej wody, zdecydowano o przerwaniu obrony Warszawy. Dwa dni później poddała się twierdza Modlin, a 2 października skapitulował Hel. Ostatnie strzały kampanii padły na Lubelszczyźnie, dokąd dotarły w końcu września oddziały Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga, maszerujące na pomoc Warszawie. 6 października 1939 r. po zaciętej bitwie z Niemcami pod Kockiem, z powodu wyczerpania amunicji, Polacy złożyli broń.

          • 1 sierpnia 2023 r. obchodzimy 79 rocznicę Powstania Warszawskiego.

          • Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Radości towarzyszył lęk związany ze spodziewaną reakcją Niemców i niepewność co do postępowania Stalina. Cywile aktywnie wspierali powstańców, dostarczając im żywność, organizując zaplecze dla żołnierzy AK, biorąc udział w opiece nad rannymi, budowie barykad i odgruzowywaniu miasta. 
            Wiemy, że walka nie była daremna, a powstanie warszawskie sprawiło, że państwo polskie, chociaż zniewolone i wasalne, zachowało swoją odrębność, przetrwało Stalina, który w swych zamysłach prawdopodobnie chciał z niego z czasem uczynić część ZSRS”.

            Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

          • 28 CZERWCA - EKOPRACOWNIA - ZIELONE SERCE SZKOŁY - UMOWA PODPISANA

          • 27 czerwca 2023 roku w ramach programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły” nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, a Gminą Zarzecze. Sygnatariuszami z ramienia Gminy byli: Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury  oraz Skarbnik Gminy pani Zofia Wilk.

            Nowoczesna Ekopracownia zostanie utworzona w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa
            w Zarzeczu. Projekt budowy nowoczesnej EKOPRACOWNI ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej. EKOPRACOWNIA będzie realizowana w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 67500,00 zł.

          • 16 czerwca 2023 r. Przedstawienie teatralne .

          • 16 czerwca uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa pod opieka pana Marcina Wiśniewskiego zainscenizowali przedstawienie teatralne, opowiadające o losach Polaków udzielających schronienia Żydom podczas II Wojny Światowej. Nawiązano do historii  rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z pobliskiej Markowej. W spektaklu zaprezentowano umundurowania oraz broń używaną przez niemiecką formację wojskową SSpo 1936 roku. Reżyser przedstawienia chciał w ten sposób pokazać prawdziwe oblicze Niemców i tragedię ludności w okupowanej Polsce.

          • 15 CZERWCA DZIEŃ GRECKI – PODSUMOWANIE PROJEKTÓW ERASMUS+

          • Dlaczego dzień grecki?  Od kilku lat w Zespole szkół im. Wincentego Witosa realizowane są projekty w ramach programu Erasmus +.

            Erasmus+ jest to program Unii Europejskiej wspierający edukację, szkolenie, młodzież i sport. 

            Wyjazd w ramach Erasmusa pozwala na rozwój za granicą na kilka sposobów. To nie tylko szansa na edukację, ale również poznanie innych kultur czy nawiązanie ciekawych znajomości. Uczniowie  wyjeżdżają za granicę, aby nabrać nowych doświadczeń, poznać nową kulturę i język.  Udział w Erasmusie to także wspaniała przygoda, która pozostaje jednym z najlepszych wspomnień w życiu.

            Dzień grecki podsumowanie projektów Erasmusowych zrealizowanych w naszej szkole roku szkolnym 20022/2023. A było ich dwa w dwóch obszarach: edukacja szkolna i staże i praktyki zawodowe.

            Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów i kadry ZS w Zarzeczuw ramach mobilności międzynarodowych.

            W obydwu projektach w tym roku szkolnym wzięło udział 57 uczniówi 11 nauczycieli.

            Koordynatorkami projektów Erasmusowych w naszej szkole są panie Barbara Juroszek-Sowa i Małgorzata Biały.

            W tegorocznym podsumowaniu udział wzięli również zaproszeni goście; pan Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze, Łukasz Laska – sekretarz Gminy zarzecze, radny powiatu przeworskiego, Małgorzata Byrwa – przewodnicząca rady gminy zarzecze, pan Andrzej Kubik- prezes firmy GPR Guma Plastick Recyklingw zarzeczu, dr Waldemar Włoch – dziekan Wyższej Szkoły Społeczno- Gospodarczej w przeworsku, dyrektorzy i kierownicy jednostek budżetowychz terenu gminy Zarzecze.


            Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę; gościom, uczniom szkół podstawowych, nauczycielom, rodzicom.

             

          • 14 czerwca 2023 Spływ kajakowy !!!

          • Jak aktywnie spędzić czas? Wybrać się na kajaki!!! Wczoraj logistycy z klas 1,3 i 4 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Zwierzyńca i spływie kajakowym po rzece Wieprz. Trasa biegła przez malownicze wąwozy. Można było zasmakować przygody na wodzie i poznać uroki Roztoczańskiego Parku Narodowego. To była wspaniała okazja aby oderwać się od codzienności i spędzić czas w gronie przyjaciół.

          • 13 czerwca 2023 r. Rajd pieszy do Markowej.

          • Wielkimi krokami zbliża się beatyfikacja Rodziny Ulmów, w związku z tym młodzież z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu wraz z opiekunami 13 czerwca 2023 roku wyruszyła na 18 kilometrowy rajd pieszy do Markowej. 60 osobowa grupa pielgrzymowała na trasie: Zarzecze – Łapajówka – Urzejowice – Wolica – Gać – Markowa, podziwiając piękno przyrody i zastanawiając się nad bohaterską postawą ludzi, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej. W Markowej, w Kościele pod wezwaniem świętej Doroty ksiądz proboszcz Roman Chrapek przybliżył przybyłym sylwetkę Józefa Ulmy – miłośnika wiedzy, innowacji technicznych, prawdziwego chrześcijanina, który wcielał w życie przykazania o miłości bliźniego. Następnie swoją wiedzą na temat Samarytan z Markowej podzieliła się Pani Maria Ryznar – Fołta, która oprowadziła grupę po miejscowym skansenie. Przedstawiciele młodzieży z klas mundurowych złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku upamiętniającym męczeńską śmierć Rodziny Ulmów. Opiekę duchową nad uczestnikami rajdu sprawował ksiądz Robert Ryba, a o siły witalne pielgrzymujących zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wolicy, przygotowując pyszny poczęstunek.

            Pieszy rajd to tylko jedno z wielu działań podjętych przez społeczność szkoły w Zarzeczu. Odbył się również konkurs fotograficzny pod patronatem Radia Fara - „Świat zamknięty w czarno – białej fotografii. Śladem pasji Józefa Ulmy”, a także wystawa mobilna „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych”.

          • Erasmus+ 2022

          • Zdjęcia z projektu Erasmus+ Kształtowanie kompetencji zawodowych uczniów i kadry ZS w Zarzeczu w ramach mobilności międzynarodowych.

          • Nasza wielka grecka przygoda, czyli przeżyjmy to jeszcze raz… część 1

          •  

            Rozpoczynamy projekt "Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów i kadry ZS w Zarzeczu w ramach mobilności międzynarodowych” trwający od 16 do 29 kwietnia 2023 roku. Bierze w nim udział 27 uczniów z klas: 2TLR, 3TL, 4TL5, 3TŻ, 4TL4, 4TR4 i trzech opiekunów w osobach -  p. Małgorzata Bal, p. Bożena Kolasa i p. Jacek Zięba.

            Po 26 godzinach podróży przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię dotarliśmy do urokliwej greckiej miejscowości na Riwierze Olimpijskiej – Platamonas, tutaj przez najbliższych 12 dni będziemy mieszkać , stołować się i zachwycać pięknem okolicznej przyrody. Z okien naszych pokoi hotelowych rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na masyw Olimpu i Morze Egejskie, tylko tutaj mamy możliwość obcowania z górami i morzem. Otrzymaliśmy już koszulki projektowe, które od dzisiaj będą dla nas „biletem miesięcznym” na wszystkie atrakcje oraz opaski uczestnictwa w programie. Podczas podróży zdążyliśmy się zaprzyjaźnić z uczniami ze Zespołu Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie, ich opiekunami , a przede wszystkim z naszą przemiłąpanią przewodnik Anią Demianiuk. Wieczorem posmakowaliśmy greckiej kuchni i spędziliśmy miło czas na grach towarzyskich, zbierając siły na czekające nas atrakcje.

            Pełni entuzjazmu rozpoczęliśmy nasze zajęcia projektowe, w głowach mamy masę pomysłów na realizację zadań zleconych nam przez naszego koordynatora Kubę. Po smacznym obiedzie wyjechaliśmy do urokliwej miejscowości Egani, gdzie w rytmach skocznej muzyki uczyliśmy się greckich tańców narodowych. Wieczorem ekscytująca gra terenowa, która pozwoliła nam na integrację z uczniami z kujawsko – pomorskiego, czyli z naszej zaprzyjaźnionej szkoły                 z Lipna. Po kolacji zaplanowano nam karaoke, które spontanicznie przerodziło się                            w dyskotekę. Wyczerpani udaliśmy się do naszych pokoi, niestety w kilku z nich nie działała klimatyzacja, a  greckie noce bywają o tej porze roku zdecydowanie bardzo zimne.

             

            Udajemy się do Leptokarii, gdzie w pięknej osadzie rybackiej położona jest nasza szkoła partnerska (uczniowie greccy mają jeszcze przerwę świąteczną), a my kolejny raz angażujemy się podczas gry terenowej, odkrywamy lokale gastronomiczne serwujące grecką kuchnię oraz inne atrakcje. Następnie jedziemy do miejscowości Kulura, gdzie znajduje się przetwórnia kiwi, które po grecku nazywa się aktinidi. Dowiedzieliśmy się, że kiwi przybyło z Chin, jest to pnącze i w czasie sezonu przerabia się tu 4 tony owoców w ciągu godziny. Te wszystkie informacje przekazuje nam pan Vasilis – właściciel firmy. Potem udajemy się do miasteczka Nejpori, gdzie pani Ania zorganizowała nam konkurs skoków pod palmą. Musimy się pochwalić, że zdyskwalifikowaliśmy uczniów z Lipna i zajęliśmy zdecydowanie pierwsze miejsce. Pełni wrażeń wyruszyliśmy brzegiem morza do naszego hotelu, gdzie zjedliśmy pyszną kolację i udaliśmy się podziwiać zachód słońca nad Morzem Egejskim.

             

            Kolejny dzień rozpoczynamy od zwiedzania muzeum – skansenu w miejscowości Goni. Właścicielem tego urokliwego miejsca jest pan Vasilis, który z olbrzymim zaangażowaniem opowiada nam o tym jak dawniej tłoczono oliwę, jakie narzędzia były do tego wykorzystywane. Przesympatyczny staruszek uświadamia nam jak ważne dla Greków są drzewka oliwne, które mogą rosnąć nawet kilkaset lat. Za ich ścięcie niegdyś groziła kara śmierci, gdyż drzewo to daje owoce, oliwę, cień, pisze się na nim ikony, a na koniec daje ciepło, gdy się je pali. Właściciel poczęstował nas regionalnym przysmakiem Cipuro (anyż połączony z alkoholem), a potem zobaczyliśmy współczesną tłoczarnię oliwy. W drodze powrotnej udaliśmy się do źródełka Afrodyty, kościółka pod wezwaniem świętej Paraskiewi – opiekunki osób niewidomych, a następnie podziwialiśmy dolinę Tembi z wiszącego mostu nad rzeką Pinios. Po takich atrakcjach turystycznych czekały na nas zajęcia z Kubą z obsługi Canvy.

             

            Przed nami dzień pełen niesamowitych wrażeń, udajemy się bowiem do prawosławnych monastyrów zwanych Meteorami, które są znane jako cuda natury oraz niesamowite dzieła rąk ludzkich. Po drodze pani Justyna opowiada nam o funkcjonujących 6 klasztorach, 4 męskich i dwóch żeńskich. Dowiadujemy się, że najtrudniejszy dostęp jest do klasztoru świętej Barbary, natomiast najniżej położony jest klasztor świętego Mikołaja – patrona marynarzy. My będziemy zwiedzać klasztor żeński pod wezwaniem świętego Stefana (w rzeczywistości świętego Szczepana, pierwszego męczennika). W zakonie tym mniszki obowiązuje zasada 3x8, czyli 8 godzin pracy na rzecz klasztoru, 8 godzin modlitwy i 8 godzin odpoczynku i samodoskonalenia. Zanim jednak wyjedziemy na sam szczyt odwiedzimy pracownię pisania ikon i zakupimy pamiątki dla naszych bliskich. Każdy z nas był pod niesamowitym wrażeniem tego miejsca.

             

             

             

             

             

          • Nasza wielka grecka przygoda, czyli przeżyjmy to jeszcze raz… część 2

          • Przed nami kolejny dzień pełen wrażeń, płyniemy bowiem na legendarną wyspę Skiathos, gdzie był nagrywany film „Mamma Mia” i gdzie wakacje spędzała księżna Diana. Wsiadamy na statek Catherina i wraz z kapitanem Jergosem rozpoczynamy niezapomniany rejs pełen muzyki, tańców, obecności delfinów, uczymy się tradycyjnego tańca greckiego – Zorby, żeńska część naszej wycieczki wzdycha do przystojnego kapitana. Następnie zwiedzamy urokliwą wyspę pełną oswojonych kotów, jemy obiad w nadmorskiej tawernie – grillowaną kozinę i baraninę, a następnie płyniemy na wyspę sosnowych szyszek, znaną z plaż ze złotym piaskiem. Najodważniejsi z nas wyruszają na przygodę morską szybkim skuterem, a potem roztańczony powrót statkiem, dwie godziny podróży autokarem i zachwyceni kolejnym dniem konsumujemy kolację, a następnie udajemy się na odpoczynek do naszych wygodnych łóżeczek hotelowych.

            Dzisiaj kolejny ciekawy dzień, jedziemy bowiem do Leptokarii, gdzie spotkamy się z dyrektorem partnerskiej szkoły, zadamy Mu wiele pytań na temat funkcjonowania ich placówki oświatowej. Od pana dyrektora dowiedzieliśmy się, że w szkole uczniowie są oceniani w skali  od 1 do 20, a wszystkie egzaminy są przeliczane procentowo, lekcje zaczynają się o godzinie 8:10, trwają 50 minut, a uczniowie do szkoły są przywożeni autobusami. W drodze powrotnej zwiedziliśmy ruiny zamku w Platamonas z przełomu X i XI wieku, a w nich udało nam się odszukać niesamowite okazy żółwi.

            Przyzwyczailiśmy się do tego, że każdy dzień przynosi kolejne niespodzianki i atrakcje turystyczne. Tym razem pojechaliśmy do miejscowości, która jest ściśle związana z mitologią grecką, a szczególnie z mitem o Orfeuszu i Eurydyce. Jedziemy dzisiaj do Litochoro, gdzie według mitu zakochany Orfeusz wszedł do świata podziemnego i prosił Hadesa o zwrócenie mu ukochanej. Poszliśmy górską ścieżką wąwozem Zeusa, przypomnieliśmy sobie sylwetki 12 głównych bogów greckich. Zwiedziliśmy również Centrum Informacji Olimpu. Po obiedzie wyruszyliśmy krętymi górskimi drogami do miejscowości Stary Pantaleimon, gdzie mogliśmy zobaczyć cerkiew pod wezwaniem  świętego Panteleimona – patrona lekarzy. Kupiliśmy sobie regionalne produkty: miód pini, nalewki i olejki eteryczne.

            Wiemy już jak wygląda zachód słońca nad Morzem Egejskim, a dzisiaj postanowiliśmy wybrać się na wschód słońca, było warto. Przy okazji zbieraliśmy muszelki i kamienie, które wykorzystamy podczas Dnia Greckiego u nas w Zarzeczu. Po śniadaniu pojechaliśmy do Leptokarii i zaprezentowaliśmy  greckim kolegom naszą szkołę i piękno naszej Ojczyzny. Mieliśmy też czas na zrobienie zakupów na pobliskim bazarku, a po południu podczas zajęć z Kubą opracowywaliśmy zebrany materiał i przygotowaliśmy prezentację w trzech językach: angielskim, polskim i greckim.

            Przed nami ostatnia wycieczka krajoznawcza do drugiego pod względem wielkości miasta Grecji – do Salonik. Przetrwało tu wiele zabytków z okresu cesarstwa wschodniorzymskiego. O wielu z nich opowiedziała nam pani Justyna, którą dobrze znamy i bardzo lubimy. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod Białą Wieżą, w której niegdyś było więzienie. Po powrocie do hotelu zrobiliśmy niespodziankę naszemu koledze – Vitalijowi, który podczas drogi powrotnej będzie obchodził urodziny. Zaśpiewaliśmy Mu huczne „100 lat” i wyczarowaliśmy tort z niespodzianką. A potem była wspólna zabawa.

            Dzisiaj nadszedł czas podsumowania projektu, niestety nasz pobyt w Grecji zbliża się do końca. Pojechaliśmy po raz ostatni do szkoły w Leptokarii, gdzie z rąk dyrektora otrzymaliśmy certyfikaty udziału w projekcie. Powoli zaczęliśmy pożegnanie z morzem, pięknymi widokami, egzotycznymi owocami na drzewach, kwiatami i całą grecką przyrodą. Aż łezka zakręciła się nam w oku….

             

          • KONKURS

          •                                                                            

            Zdjęcia i dokumenty - Zdjęcia - Instytut Pamięci Narodowej

            KONKURS FOTOGRAFICZNY

            „Świat zamknięty w czarno- białej fotografii.

            Śladem pasji Józefa Ulmy”

             

             

             Jeżeli jesteś wrażliwy na piękno przyrody, na świat, który nas otacza. Jeżeli lubisz robić zdjęcia-

            WEŻ UDZIAŁ W KONKURSIE!

             

            Prace należy opisać na odwrocie drukowanymi literami według szablonu: (tytuł pracy, miejsce gdzie wykonano fotografię, imię i nazwisko autora, klasę).

            Plik wektorowy fotograf kobieta z aparatu styl szkic.

            Jedna osoba może zgłosić na konkurs maksymalnie 2 fotografie.

             

            Zasady szczegółowe konkursu

            1. Technika wykonanie, fotografia czarno- biała.

            2. Format fotografii: min 15x21 cm.

            3. Prace w formie wywołanych zdjęć należy złożyć najpóźniej do dnia 10.06.2023r.

            4. Prace przesyłane w formie elektronicznej należy przesłać na adres e-mailowy: zszarzecze@onet.pl

                                                                                     Dyrektor ZS  w Zarzeczu

            Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych

             

            REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

            „ŚWIAT ZAMKNIĘTY W CZARNO – BIAŁEJ FOTOGRAFII. ŚLADEM PASJI JÓZEFA ULMY”

             

            §1

            Organizatorzy konkursu

             

            1. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu.
            2. Dyrektor Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu’
            3. Patronat medialny Radio Fara

            .

             

            §2

            Cele konkursu

             

            1. Celem konkursu jest uwrażliwienie młodzieży na piękno przyrody najbliższej okolicy oraz dostrzeganie jej niezwykłych detali. Powiązanie elementów z biografii Józefa Ulmy – samarytanina z Markowej.

            2. Ponadto celem konkursu jest:

            • zachęcanie do poznawania przyrody Powiatu Przeworskiego i Powiatu Jarosławskiego.
            • ukazanie piękna i bogactwa naturalnego gminy Zarzecze,
            • propagowanie i rozwijanie zainteresowań historycznych młodzieży,
            • propagowanie aktywnych form wypoczynku, kontemplacja przyrody;
            • wyłonienie zdjęć najlepiej odzwierciedlających piękno przyrody i powiązanych z zainteresowaniami Józefa Ulmy.

             

            §3

            Uczestnicy konkursu

            1. Konkurs adresowany jest do amatorów.

            2. Uczestnikami konkursu są uczniowie uczęszczający do Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu

            3. Prace będą ocenione w trzech kategoriach:

            I-  uczniowie liceum

            II-  uczniowie technikum

            III-  uczniowie szkoły branżowej

             

            §4

            Zasady ogólne konkursu

            1. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, będące oryginałami.

            2. Zakazuje się prac tworzonych wspólnie.

            3. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie zdjęć ukazujących zainteresowania przyrodnicze Józefa Ulmy.

            4. Nadesłane prace należy opisać na odwrocie drukowanymi literami według szablonu: (tytuł pracy, miejsce gdzie wykonano fotografię, imię i nazwisko autora, typ szkoły, klasę).

            5. Uczestnik konkursu powinien przesłać także fotografie w formie elektronicznej: e-mail lub na nośniku, np. CD. Fotografie w e-mailu lub na kopercie płyty CD należy opisać według szablonu: (tytuł pracy, miejsce gdzie wykonano fotografię, imię i nazwisko autora, typ szkoły, klasa)

            6. Jedna osoba może zgłosić na konkurs maksymalnie 2 czarno – białe  fotografie.

            7. Rodzice lub opiekunowie prawni ucznia zgadzają się na piśmie lub meilowo (załącznik nr 1 do regulaminu) na opublikowanie imienia, nazwiska oraz zwycięskich prac na stronie internetowej szkoły oraz portalu Facebook.

             

            §5

            Zasady szczegółowe konkursu

            1. Technika wykonania – fotografia czarno – biała..

            2. Format fotografii: min 15x21 cm.

            3. Do konkursu nie można zgłaszać zdjęć biorących udział w innych konkursach.

            4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac,   niespełniających kryteriów tematycznych oraz wyżej wymienionych wymogów.

            5. Organizatorzy nie odsyłają zgłoszonych prac.

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            § 6

            Termin i miejsce składania prac

             

            1. Prace należy złożyć/przesłać najpóźniej do dnia 10.06.2023r.

            2. Prace w formie elektronicznej należy przesłać na adres e-mailowy: zszarzecze@onet.pl                 z adnotacją w tytule „Świat zamknięty w czarno – białej fotografii” Konkurs fotograficzny.

            3. W przypadku braku tematu w tytule, organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za nie otwarcie wiadomości.

            4. Otrzymanie pracy konkursowej zostanie potwierdzone w e-mailu zwrotnym.

             

            §7

            Ocena i rozstrzygnięcie konkursu

            1.Oceny prac dokona jury, powołane przez Organizatorów.

            2. Decyzje jury są ostateczne.

            3. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego -  23.06.2023r.

            4. Podczas uroczystości  zostaną zaprezentowane wszystkie prace biorące udział w konkursie.

            5. Organizatorzy przygotują wystawę prac konkursowych.

            6. Na antenie Radia Fara zostaną przedstawieni laureaci konkursu.

             

             

            §8

            Postanowienia końcowe

            1. Udział w konkursie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.

            2. Przystąpienie przez uczestnika do konkursu oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikację i wykorzystanie pracy konkursowej, podpisanej imieniem i nazwiskiem jego autora - zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016r. poz. 922 t.j). 

            3. Uczestnicy przystępując do konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne korzystanie przez Organizatorów nadesłanych zdjęć.

            4. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należą do Organizatorów.

            5. Sprawy nieuregulowane w niniejszym Regulaminie rozstrzygną Organizatorzy.

            6. Jakiekolwiek pytania na temat konkursu należy kierować do pani Grażyny Rzeszutek i pani Bożeny Kolasy.

             

             

             

             

            Załącznik nr 1

            OŚWIADCZENIE

            Rodzica/ Opiekuna prawnego dziecka uczestniczącego w konkursie

             

            Niniejszym oświadczam, że

            • zapoznałem/am się z Regulaminem Konkursu i bez zastrzeżeń akceptuję wszystkie jego warunki;
            • moja córka/syn jestem autorem nadesłanych fotografii;
            • nadesłane fotografie nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach;
            • uzyskaliśmy zgodę osób, których wizerunki utrwalono na fotografiach, na ich wykonanie oraz zgodę na wykorzystanie tych wizerunków w zakresie Konkursu oraz w innych celach promocyjno – reklamowych
            • wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych mojej córki/syna…………………………………………………………….. na potrzeby konkursu zgodnie z Zgodnie z definicją zawartą w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016r. poz. 922 t.j). 

             

             

             

            …………………….                                         ………………………………………………….

            Miejscowość, data                                                        Czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego

             

             

             

             

          • 18 KWIETNIA 2023 r. WIOSNA W OBIEKTYWIE

          • Regulamin w pliku: Regulamin_konkursu_wiosna_w_obiektywie_2023..docx

             

            REGULAMIN I KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

            WIOSNA W OBIEKTYWIE

            ORGANIZOWANEGO
            PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. WINCENTEGO WITOSA W ZARZECZU

            ORAZ WSPÓŁORGANIZATORÓW

            CENTRUM KULTURY W ZARZECZU

            MUZEUM DZIEDUSZYCKICH W ZARZECZU ODDZIAŁ MUZEUM W JAROSŁAWIU KAMIENICA ORSETTICH

            POD HORNOROWYM PATRONATEM ZWIĄZKU RODOWEGO DZIEDUSZYCKICH HERBU SAS

             

            §1

            POSTANOWIENIA OGÓLNE

            1. Niniejszy regulamin, dalej zwany Regulaminem, określa warunki, na jakich odbywa się̨ I Konkurs Fotograficzny Wiosna w obiektywie, zwany dalej Konkursem.

            2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

            3. Organizatorem Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie jest ZespółSzkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

            3. Osobami odpowiedzialnymi po stronie Organizatora za organizację Konkursu są nauczyciele Dorota Winiarz, Beata Stepaniak, Lidia Mach-Florek

            4. Uczestnik albo przedstawiciel ustawowy Uczestnika, wysyłając Zgłoszenie na warunkach określonych w Regulaminie, potwierdza, że zapoznał się̨ z treścią̨ Regulaminu i go akceptuje.

             

            § 2.

            CELE KONKURSU

             

            1. Głównym celem jest rozpowszechnianie wśródmłodzieży fotografii jako środka

            wyrazu artystycznego.

            1. Popularyzowanie walorów przyrodniczych Polski.
            2. Rozbudzanie wśródmłodzieży zainteresowania przyrodą własnego regionu.
            3. Zwrócenie uwagi na pięknootaczającej nas przyrody oraz jej ochrony.
            4. Dostrzeganie niezwykłych detali otaczającegoświata, ludzi i zwierząt.
            5. Popularyzowanie działań́ artystycznych.
            6. Rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej młodzieży.
            1. Rozwijanie zainteresowań́ młodzieży.
            2. Pobudzanie młodzieży do kreatywności i oryginalności.
            3. Prezentacja talentów szerszemu gronu odbiorców.
            4. Upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.
            5. Rozwójzainteresowań́ i umiejętności fotograficznych.
            6. Rozwój kompetencji młodzieży z zakresu fotografii oraz nowoczesnych technologii cyfrowych i informatycznych.

            § 3

            TEMAT KONKURSU

            Tematem Konkursu jest budzącąsię̨ na wiosnę̨ polska przyroda.

            § 4

            ZASADY KONKURSU

             

            1. Do Konkursu mogą̨ być́ zgłoszone jedynie fotografiezgodne z tematyką Konkursu wykonane przez Uczestnika na terytorium Polski.
            2. Osoby niepełnoletnie mogą̨ wziąć́ udział w Konkursie za pisemną zgoda przedstawiciela ustawowego Uczestnika.
            3. Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
            4. Każdy Uczestnik możezgłosić́ do Konkursu maksymalnie 2 prace
            5. Nie dopuszcza się̨ zgłoszeń́ zbiorowych.
            6. Wykluczone są̨ z udziału w Konkursie, a zgłoszone nie podlegają̨ ocenie prace:
            1. wykonane wspólnie z inną osobą (współtwórcą);
            2. zgłoszone do udziału w innym konkursie;
            3. opatrzone naniesionymi w wyniku cyfrowej obróbki elementami dodatkowymi (litery, cyfry, w tym data, podpis);
            4. stanowiącefotomontaż̇ polegający na łączeniuelementów fotografii pochodzących z rożnychplików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji fotografii (z wyjątkiem kadrowania);
            5. których charakter lub treść́ wskazuje na naruszenie zasad dobrych obyczajów lub dóbr osobistych osób trzecich;
            6. niezgodne z tematyką Konkursu.
            1. Dopuszcza się̨ fotografie poddane delikatnej modyfikacji polegającej na korekcie kontrastu, nasycenia, ostrości, barw. Fotografie noszącej znamiona wyraźnej modyfikacji i ingerencji fizycznej bądź́ elektronicznej nie będą̨ podlegały ocenie.
            2. Prace należydostarczyć w formacie nie mniejszym niż 21x30 cm, (plik w formie cyfrowej w formacie jpg nie mniejszym niż 2 MB należy wysłać na adres mailowy: wiosnawobiektywie2023@gmail.com)
            3. Prace należywysyłaćlub dostarczyć do siedziby szkoły z kartą zgłoszenia uczestnika, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu. Prace nadesłane bez formularza nie będą̨ podlegały ocenie.
            4. Prace naruszające postanowienia Regulaminu lub niezgodne z jego tematyką nie będą̨ brane pod uwagę̨ w Konkursie.
            5. Chcącwziąć udział w Konkursie, każdy Uczestnik winien załączyć do zgłoszenia podpisane przez niego lub przedstawiciela ustawowego oświadczeniastanowiącezałącznik nr 2 i 3zawierające:
              1. zgodę̨ na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z Konkursem oraz wystawą pokonkursową;
              2. dotyczące posiadania autorskich praw majątkowych i osobistych do fotografii.
            6. Wszystkie niezbędneoświadczenia powinny zostać podpisane własnoręcznie przez Uczestnika lub jego przedstawiciela ustawowego i przesłane razem z fotografiami konkursowymi. Fotografie bez oświadczeń́ nie będą̨ oceniane.

            § 5

             JURY I SPOSÓB OCENY

            1. Organizator powołuje Jury Konkursu, zwane dalej Jury, składającesię̨ z co najmniej

            trzech osóbw tym co najmniej jeden ekspert w dziedzinie fotografii.

            1. Jury wybiera ze swojego składu Przewodniczącego Jury.
            2. Zadaniem Jury jest nadzór nad prawidłowym przebiegiem Konkursu oraz wyłonienie Laureatów.
            3. Wszystkie fotografie nadesłane do Konkursu podlegają̨ ocenie Jury, za wyjątkiempodlegających wykluczeniu zgodnie z powyższymi zasadami.
            4. Jury dokona oceny fotografii biorąc pod uwagę̨ technikę̨ ich wykonania, oryginalność́, kreatywność́ oraz zgodność z tematyką Konkursu.
            5. Jury Konkursu przyznaje 1, 2 i 3 miejsce, wkażdej kategorii wiekowej, tj. z grupy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz z grupy uczniówszkół ponadpodstawowych oraz wyróżnienia
            6. Decyzje podjęte przez Jury są̨ ostateczne i prawnie wiążące dla wszystkich

            uczestników konkursu.

             

            § 6

            TERMINY

            1. Prace konkursowe należyskładać́ w okresie od 17kwietnia 2023 r. do 10maja 2023 r.

            2. Fotografie nadesłane po terminie nie będą̨ oceniane.

            4.Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi15maja 2023 r. Laureaci zostaną̨ poinformowani o wynikach Konkursu telefonicznie lub drogą elektroniczną. Lista

            Laureatów i osóbwyróżnionych zostanie również̇ opublikowana na stronie internetowej Organizatora oraz w lokalnych mediach.

            1. O terminie uroczystego wręczenia nagród osoby nagrodzone oraz ich szkolniopiekunowiezostaną̨ poinformowani pocztą elektroniczną.
            2. Nagrodzone i najciekawsze fotografie konkursowe zostaną̨ zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej w siedzibie Organizatora oraz w Centrum Kultury w Zarzeczu

            § 7.

            NAGRODY

            1Dla laureatów Konkursu oraz wyróżnionych przewidziane są̨ nagrody rzeczowe oraz dyplomy:

            1. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do opublikowania imion i nazwisk laureatów Konkursu oraz umieszczenie tych informacji w materiałach promujących Organizatora jako szkołę̨ oraz w prasie, mediach i Internecie.

             

            § 8

            PRAWA AUTORSKIE I UDZIELENIE LICENCJI

            1. Uczestnik lub przedstawiciel ustawowy oświadcza, że jest jedynym twórcą fotografii orazżeprzysługują̨ mu autorskie prawa osobiste i wyłączne, nieograniczone majątkowe prawa autorskie w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231, ze zm.) do fotografii.
            2. Uczestnik oświadcza, że:
            1. możerozporządzać́ prawami autorskimi do fotografii w zakresie niezbędnym do

            udziału w Konkursie i udzielenia licencji Organizatorowi;

            1. zgłoszone fotografie nie są̨ obciążoneżadnymi roszczeniami i innymi prawami osób trzecich;
            2. fotografie nie są opracowaniem, przeróbką lub adaptacją cudzej fotografii;

            3. Z chwilą zgłoszenia fotografii do udziału w Konkursie, Uczestnik udziela nieodpłatnie Organizatorowi niewyłącznej licencji do korzystania ze zdjęcia przez czas oznaczony 24 miesięcy od dnia rozstrzygnięcia Konkursu na następujących polach eksploatacji:

              • w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu poprzez wielokrotne wprowadzanie do pamięci komputera, utrwalanie techniką cyfrową;
              • w zakresie rozpowszechniania utworu poprzez nieodpłatne publiczne jego udostępnianie w taki sposób, aby każdymógłmieć́ do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, poprzez publiczne wystawianie na wystawach i wernisażach, publiczne wyświetlanie w ramach strony internetowej, portali społecznościowych za pomocą̨ sieci Internet, publikowanie w prasie, wykorzystanie w materiałach reklamowych i promocyjnych Organizatora.

            4. Wzóroświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego Regulaminu.

            § 9

            DANE OSOBOWE

            1. Organizator będzie zbierał następujące dane:
              1. Uczestnikówimię̨ i nazwisko, datę̨ urodzenia, adres zamieszkania, numer telefonu, adres poczty elektronicznej;
              2. Uczestników, reprezentowanych przez przedstawicieli ustawowych imię̨ i nazwisko Uczestnika i przedstawiciela ustawowego, datę̨ urodzenia Uczestnika i przedstawiciela ustawowego, adres zamieszkania przedstawiciela ustawowego, numer telefonu przedstawiciela ustawowego lub Uczestnika adres poczty elektronicznej przedstawiciela ustawowego lub Uczestnika;
              3. Opiekunów szkolnych: imię̨ i nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer telefonu.
            2. Administratorem danych osobowych zbieranych w ramach Konkursu jest Dyrektor Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu

            Przetwarzanie danych osobowych odbywać́ się̨ będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnerozporządzenie o ochronie danych).

            1. Dane osobowe Uczestników, przedstawicieli ustawowych i opiekunów szkolnych Uczestnikówbędą̨ przetwarzane przez Organizatora w celu przeprowadzenia Konkursu i ogłoszenia wyników w związku z wykonywaniem postanowień́ Regulaminu, a w szczególności w celu komunikacji z Laureatami i wyróżnionymi osobami oraz odbioru nagród.
            2. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże w przypadku, gdy Uczestnik/przedstawiciel ustawowy Uczestnika odmówi podania danych lub odmówi zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb realizacji Konkursu, Zgłoszenie nie bierze udziału w Konkursie i podlega zniszczeniu.
            3. Uczestnik zezwala na wykorzystanie jego imienia i nazwiska w celu informowania (także w mediach) o wynikach Konkursu.
            4. Dane Uczestników i przedstawicieli ustawowych Uczestników nie będą̨ udostępniane podmiotom zewnętrznym z wyjątkiemprzypadków przewidzianych przepisami prawa.
            5. Organizator stosuje środki techniczne i organizacyjne mające na celu należyte, odpowiednie do zagrożeń́ oraz kategorii danych objętych ochroną zabezpieczenia powierzonych danych osobowych. Organizator wdrożył odpowiednie środki, aby zapewnić́ stopień́ bezpieczeństwaodpowiadający ryzyku z uwzględnieniem stanu wiedzy technicznej, kosztu wdrążenia oraz charakteru, zakresu, celu, kontekstu przetwarzania oraz ryzyku naruszenia praw i wolnościosób fizycznych o rożnymprawdopodobieństwiewystąpienia i wadze zagrożenia. Organizator w szczególnościuwzględnia ryzyko wiążącesię̨ z przetwarzaniem danych wynikające z:
              1. przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia;
              2. utraty, modyfikacji, nieuprawnionego ujawnienia danych;
              3. nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych.

             

             

            ZAŁĄCZNIK nr 1 do Regulaminu I Konkursu Fotograficznego WIOSNA W OBIEKTYWIE organizowanego przez Zespół Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu

             

            FORMULARZ REJESTRACYJNY

            I Konkursu Fotograficznego WIOSNA W OBIEKTYWIE organizowanego przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
             

            Imię Uczestnika

             

            Nazwisko Uczestnika

             

            Kategoria

             

            Klasa

             

            Nazwa szkoły

             

            Adres e-mail Uczestnika

             

            Telefon Uczestnika

             

            Imię i nazwisko

            Przedstawiciela Ustawowego Uczestnika

             

            Szkolny Opiekun

             

            Adres e-mail Szkolnego Opiekuna

             

            Telefon Szkolnego Opiekuna

             

            Ilość nadesłanych fotografii

             

            page9image1263689680

            L.p.

            Tytuł fotografii

            Miejsce wykonania fotografii

            Komentarz do fotografii (pole nieobowiązkowe)

            1.

             

             

             

             

            2.

             

             

             

             

            *niewłaściwe skreślić́

            _______________________________________

            data i podpis pełnoletniego uczestnika/ przedstawiciela ustawowego *

            page10image1250139376

             

            ZAŁĄCZNIK nr 2 do Regulaminu I Konkursu Fotograficznego WIOSNA W OBIEKTYWIE organizowanego przez Zespół Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu

             

            ZGODA
            na przetwarzanie danych osobowych

            Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego oraz Rady UE 2016/679 z dnia 26 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych – RODO) oświadczam, że akceptuję Regulamin I Konkursu Fotograficznego WIOSNA W OBIEKTYWIE organizowanego przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, z którym się̨ zapoznałam/em.

            Wyrażam jednocześnie zgodę̨ na przetwarzanie moich danych osobowych przez Organizatora Konkursu do celów organizacyjnych oraz promocyjnych w sposób wskazany w Regulaminie.

            Wyrażam również̇ zgodę̨ na publikacje zdjęć́ z przebiegu imprezy w mediach oraz na publikację moich danych osobowych i wizerunku, jeśli znajdę̨ się̨ na liście osób wyróżnionych bądź́ nagrodzonych.

            *niewłaściwe skreślić́

             

            _____________________________________

            data i podpis pełnoletniego uczestnika/ przedstawiciela ustawowego *

             

             

            ZAŁĄCZNIK nr 3 do Regulaminu I Konkursu Fotograficznego WIOSNA W OBIEKTYWIE organizowanego przez Zespół Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu

             

            OŚWIADCZENIE

             dotyczące praw autorskich

            Jako uczestnik Konkursu, oświadczam, że:

            1. Jestem jedynym twórcą̨ fotografii i przysługują̨ mi autorskie prawa osobiste i wyłącznie i nieograniczone majątkowe prawa autorskie w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231, ze zm.) do fotografii.
            2. Mogę̨ rozporządzać́ prawami autorskimi do fotografii w zakresie niezbędnym do udziału w Konkursie i udzielenia licencji Organizatorowi;
            3. Zgłoszone fotografie nie są̨ obciążone żadnymi roszczeniami i innymi prawami osób trzecich;
            4. Fotografie nie są̨ opracowaniem, przeróbką lub adaptacją cudzej fotografii;

            Jednocześnie, udzielam nieodpłatnie Organizatorowi niewyłącznej licencji do korzystania ze zdjęcia przez czas oznaczony 24 miesięcy od dnia rozstrzygnięcia Konkursu na następujących polach eksploatacji:

            1. W zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu poprzez wielokrotne wprowadzanie do pamięci komputera, utrwalanie techniką cyfrową
            2. W zakresie rozpowszechniania utworu poprzez nieodpłatne publiczne jego udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć́ do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, poprzez publiczne wystawianie na wystawcach i wernisażach, publiczne wyświetlanie w ramach strony internetowej, portali społecznościowych za pomocą̨ sieci Internet, publikowanie w prasie, wykorzystanie w materiałach reklamowych i promocyjnych Organizatora.

            W ramach udzielonej licencji, wyrażam zgodę̨ na dokonywanie obróbki zgłoszonych fotografii przez Organizatora, w szczególność́ w celu rozpowszechniania na powyżej wskazanych polach eksploatacji.


            *niewłaściweskreślić

             

                                   _______________________________________

            data i podpis pełnoletniego uczestnika/ przedstawiciela ustawowego *

             

          • 14 KWIETNIA 2023 r. WYCIECZKA DO PASIEKI

          •  

            W dniu 14 kwietnia uczniowie klas 1 i 2 Technikum Rolniczego Zespołu szkół im. W. Witosa w Zarzeczu uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do gospodarstwa pasiecznego w Chorzowie koło Pruchnika. Uczniowie z dużym entuzjazmem i apetytem na miód przystąpili do zwiedzania nowoczesnego  gospodarstwa liczącego ponad 750 rodzin pszczelich. Zostali między innymi zapoznani z nowoczesnym sprzętem służącym do odsklepiania,  odwirowywania, suszenia i kremowania miodu, a także z licznymi produktami pszczelimi. Właściciel gospodarstwa w profesjonalny sposób dzielił się wiedzą na temat praktycznej hodowli pszczół, ich ras oraz tego, jak sprawić, by produkcja pszczelarska stała się opłacalna.

             

            Na miodobranie było trochę za wcześnie, może następnym razem uda nam się połączyć przyjemne z pożytecznym.