• 15 grudnia 2022 r. Dzień herbaty w Zespole Szkół im. W. Witosa.


     •  Na długiej przerwie sala nr 9 przekształciła się w herbaciarnie. Nauczyciele i uczniowie mogli doświadczyć magicznej mocy tego wspaniałego napoju. Przy delikatnej muzyce i widokach na zielone plantacje herbaciane, koili zmęczenie, odzyskiwali energię i rozgrzewali serca

     • 13 grudnia 2022 r. Święta tuż, tuż.... ale my dzielimy się wiedzą i umiejętnościami .

     • Dzisiaj w naszej szkole gościnnie zaplatali chałki uczniowie klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie. Prowadzącą warsztaty była pani Małgorzata Bal,  natomiast wsparcia i pomocy uczestnikom udzielali uczniowie klasy 2. Szkoły Branżowej 1. Stopnia. Podczas formowania lęgów i zaplatania chałek było dużo zabawy. Czas, w którym nasze chałki  nabierały rumieńców w piecu, uczniowie spędzili  na warsztatach językowych u pani Małgorzaty Biały. Tłumaczyli m.n. naszą recepturę na język angielski. Zajęcie zakończyły się bardzo miłym akcentem  - konkursem na najładniejszą chałkę i oczywiście degustacją samodzielnie przygotowanych wypieków. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Mamy nadzieję, że był to dobrze i efektywnie spędzony czas.

     • 9 grudnia 2022 r. STAN WOJENNY ...- SEMINARIUM I WYSTAWA

     • 9 grudnia w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa odbyło się seminarium połączone z wystawą pt. "A mury runą - pamiątki po internowanych podczas stanu wojennego". Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas znakomici goście m.in. Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, płk Janusz Wańcowiak, płk Waldemar Ciszek, kpt. Maciej Broda wraz z pocztem sztandarowym 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, Artur Brożyniak - historyk, pracownik Oddziału Terenowego IPN w Rzeszowie, Maciej Różycki - autor wystawy, Tomasz Bury - Wójt Gminy Zarzecze, Ryszard Zarychta - dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w latach 1992-1996, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Zarzecze, nauczyciele historii oraz mieszkańcy. W seminarium uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły - klas mundurowych. Gościem honorowym był pan Henryk Cząstka - mieszkaniec Kisielowa, represjonowany działacz opozycji w czasie stanu wojennego.Seminarium to piękna lekcja historii współczesnej poświęcona wprowadzeniu stanu wojennego, w związku z przypadającą 13 grudnia 41. rocznica jego wprowadzenia. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji pana Artura Brożyniaka na temat przebiegu stanu wojennego w Polsce południowo-wschodniej, plk Janusz Wańcowiak podzielił się ze słuchaczami informacjami na temat zakładu karnego w Łupkowie, gdzie osadzano internowanych w czasie stanu wojennego. Z kolei pan Henryk Cząstka podzielił się swoimi wspomnieniami z tamtych tragicznych dni, kiedy za swoją działalność antykomunistyczną został internowany na kilkanaście miesięcy.Uczniowie naszej szkoły na zakończenie przedstawili spektakl, który nawiązywał do wydarzeń z grudnia 1981 roku. Autorem scenariusza i reżyserem był pan Marcin Wiśniewski - nauczyciel historii.Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prezentująca pamiątki po internowanych w Łupkowie i Uhercach.Z pewnością była to niezwyczajna lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

     • 9 grudnia 2022 r. POZNAJ SWOJE PRA A W PRACY - KONKURS

     • 9 grudnia w naszej szkole uczniowie klas 1-4 wzięli udział w eliminacjach szkolnych konkursu "POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY". Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej. Konkurs jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, do którego nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2022/23. Koordynatorem konkursu oraz programu Kultura Bezpieczeństwa jest Pan Paweł Kluz.

     • 6 grudnia 2022 r. SZKOLENIE MUNDUROWYCH

     • 6 grudnia 2022 r.SZKOLENIE MUNDUROWYCH

      W dniu dzisiejszym zakończyliśmy dwudniowy cykl szkoleń dla klas mundurowych na kierunku technik logistyk z zakresu:- postawy strzeleckie,- taktyczne posługiwanie się bronią,- symulacja statycznego i dynamicznego zachowania się na polu walki.Podczas szkolenia uczniowie poznali tajniki "rzemiosła" wojskowego oraz zachowania na polu walki.W tym miejscu chcemy gorąco podziękować szer. Kamilowi Szałajowi służącemu w 14. Dywizjonie Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu za przeprowadzenie szkolenia. Mamy nadzieję, że młodzież w nich uczestnicząca wyniosła wiele pożytecznych treści, które być może wykorzystać w swojej przyszłej karierze wojskowej.

     • 6 grudnia 2022 r. Wielki Finał!!!

     • Wielki Finał!!!

      Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy laureatów pierwszego etapu konkursu dla klas 4-6
      pt. „ Choinka pachnąca piernikiem”. Zaproszeni uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których własnoręcznie przygotowali i udekorowali pyszne i pachnące pierniczki. Pod koniec zajęć odbył się drugi etap konkursu, czyli wybór najładniej udekorowanych pierniczków. Wybór wcale nie był łatwy, ponieważ wszystkie pierniczki były piękne.

       Po degustacji pierniczków Pani Dyrektor i organizatorzy wręczyli nagrody i dyplomy. Bardzo dziękujemy uczniom oraz opiekunom za udział w konkursie. Lista  dzisiejszych laureatów: I miejsce Oskar Lewko, II miejsce Jan Manowiec, III miejsce Miłosz Garbarz, wyróżnieni: Wiktor Obłoza ,Fabian Kurek ,Oliwia Obłoza ,Maja Gielarowiec, Mateusz Grunt, Roksana Bartman, Emilia Łukaszów, Karolina Pieniążek ,Oliwia Miazga, Natalia Pawłowska, Jakub Motyka, Milena Podławiak, Lena Bułaś, Szymon Gwóźdź.
       Jeszcze raz gratulujemy!!!

       

     • 1 grudnia 2022 r. Wycieczka do Rzeszowa

     • 1 grudnia 2022 roku to dla uczniów klasy 2 TLR i 1 LO dzień pełen niezapomnianych  wrażeń. Wyruszyliśmy bowiem do Rzeszowa na Dzień Otwartych Koszar I Batalionu Strzelców Podhalańskich. Mieliśmy okazję zobaczyć pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego, strzelaliśmy z karabinków ASG, wspinaliśmy się na ściance oraz skosztowaliśmy pysznej grochówki. Na zakończenie sprawdziliśmy naszą odporność psychiczną na seansie filmowym w kinie Helios. Bogatsi o kolejne doświadczenia wróciliśmy do Zarzecza.

     • 30 listopada 2022 r. Wyjazd do Rzeszowa.

     • 30 listopada 2022 r. Uczniowie klas: 1TRIO, 1TŻH oraz 1LO wzięli udział w wyjeździe do Rzeszowa, którego głównym punktem była kręgielnia w Centrum Rozrywki ALOHA. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Godziny gry szybko minęły, a uczniowie pełni wrażeń i śpiewem na ustach wrócili do szkoły.