92 uczniów z wszystkich typów szkół odkrywało bogactwo historyczne, przyrodnicze i kulturowe naszego kraju podczas dwóch trzydniowych wycieczek.
Pierwsza z nich w Góry Świętokrzyskie odbyła się w dniach 26 – 28 października, pojechała na nią młodzież z Polski i Ukrainy, głównie z klas drugich technikum. Trasa wycieczki biegła od Zarzecza, przez Chęciny, Nową Słupię, Michniów, Oblęgorek, Święty Krzyż, Ujazd i Opatów. Uczniowie zobaczyli: urokliwą i niepowtarzalną Jaskinię Raj, Zamek Królewski w Chęcinach – warownię typu wyżynnego, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu, zamek Krzyżtopór w Ujeździe – jeden z największych budowli pałacowych w Europie, a także trasę podziemną w Opatowie.
Wspólnie przygotowywane posiłki w gościnnych progach schroniska młodzieżowego w Nowej Słupi pozwoliły na integrację uczestników wycieczki, którzy miło spędzili czas wolny grając na gitarze i akordeonie oraz śpiewając polsko – ukraińskie przeboje.
Druga wycieczka w Bieszczady miała miejsce w dniach od 15 do 17 listopada. W programie było wiele atrakcji, które umożliwiły uczestnikom przeżycie niezapomnianych wrażeń, a interdyscyplinarne lekcje historii, geografii, języka polskiego, kultury fizycznej i religii przypadły wszystkim do gustu. Uczestnicy zwiedzili: zamek Kamieniec w Odrzykoniu, muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, multimedialne muzeum Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, chatkę wariatkę w Uhercach, klasztor w Komańczy – miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, skansen w Sanoku. Był także rejs statkiem po Solinie i gimnastyka w basenie Aquarius w Lesku.
Pomysłodawcą i kierownikiem wycieczek była pani Maria Głąb, natomiast opiekunami – panie: Sylwia Strzębała, Bożena Kolasa i pan Sławomir Lech.